co robimy

Przede wszystkim realizujemy indywidualne pasje związane z projektowaniem i pracą w drewnie. W naszej pracowni tworzymy małe serie wyrobów, z których można tworzyć unikatowe kolekcje.
Zaczęliśmy od pojazdów, które traktujemy raczej jako bibeloty, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by nasi odbiorcy potraktowali je jako zabawki. Tym bardziej, że są to wyroby ekologiczne, solidnie wykonane.
Domki, jako konstrukcyjne składanki, równie dobrze mogą być układanką dla starszych dzieci, jak i zabawnym gadżetem w pracowni architekta.
W „Katalogu produktów" prezentujemy to, co już powstało w naszej pracowni.
Każdy model, którego nie ma aktualnie w sprzedaży, może powstać po złożeniu indywidualnego zamówienia przez osobę zainteresowaną. Skontaktujemy się i ustalimy termin przygotowania i dostarczenia.

 

o wyrobach z drewna

Do wszystkich wyrobów używamy wyłącznie naturalnych produktów z polskich drzew liściastych. Najczęściej jest to drewno bukowe, dębowe, jesionowe, olchowe. Przy każdym produkcie podajemy dokładne rodzaje drewna z jakich zostały wykonane. Zwykle jest to łączenie 2-3 rodzajów, by uzyskać po obróbce i konserwacji ciekawszy wizualnie efekt (wybarwienie, eksponowanie słojów, kolorystyka). W naszych wyrobach eksponujemy naturalne drewno. Tylko część posiada malowane kolorowymi farbami drobne elementy.
Wszystkie elementy z naturalnego drewna są zabezpieczone pastami woskowymi, a kolorowane są malowane farbami akrylowymi.
Woskowanie w stopniu podstawowym zabezpiecza wyroby przed zabrudzeniem. W przypadku intensywnego użytkowania (np. przez dzieci) warto co jakiś czas konserwować je naturalnymi pastami woskowymi. Poprzez każde woskowanie powierzchnie wyrobów staną się jeszcze piękniejsze.
Drewno jest obrabiane maszynowo, ale cały proces wykańczania wyrobu jest ręczny. Wszystkie prezentowane modele z naszej Pracowni są wyrobami rękodzielniczymi. Dlatego każdy kolejny egzemplarz danego modelu może posiadać drobne różnice w materiale, jego fakturze i kolorystyce czy detalach wykończeniowych.
Przy wykańczaniu materiału z drewna liściastego występują drobne nieregularności, przebarwienia czy mikrorysy, które podkreślają unikatowość wyrobu, są czymś naturalnym a nie wadą, stanowiącą np. uzasadniony powód do reklamacji.
Podobnie jak wystawienie wyrobów na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może po pewnym czasie zmienić ich pierwotny kolor. Także nadmierna wilgotność lub suche powietrze mogą negatywnie wpływać na drewno i odkształcać je.
Nie należy więc stosować żadnych innych środków konserwujących lub czyszczących, które nie są dostosowane do drewna ani żadnych środków w aerozolu.

 

opakowania

Ekologicznie podchodzimy także do opakowania naszych wyrobów.
Nie hołdujemy świętej marketingowej zasadzie, że atrakcyjne opakowanie sprzeda każdy towar.

Dlatego z zasady nie pakujemy naszych wyrobów w kolorowe, błyszczące kartony, styropian czy celofan. Nie chcemy generować dodatkowych kosztów, czyli opakowań, które po rozpakowaniu wyrobu stają się drogim odpadem.
Nasze wyroby z drewna mają szansę przetrwać dłużej, nie ulegną przeterminowaniu, są jakąś małą lokatą w coś trwalszego, ponadcodziennego.
Nasze wyroby pakujemy w szarą falistą tekturę i papier pakowy, by bezpiecznie zniosły etap transportu.

 

Nasze wyroby są drewniane - naturalne i  ekologiczne